Pod pojęciem spedycja rozumiemy zorganizowany w określony sposób przewozów towarów. Spedycja jest wraz z transportem i logistyką podstawą branży TSL. Mianem spedytora określa się osobę prawną lub przedsiębiorcę spedycyjnego, który organizuje przewóz ładunków za opłatą. Pod hasłem „organizuję” rozumiemy tutaj przewóz, wystawienie stosownych dokumentów spedycyjnych (list morski, list lotniczy, list przewozowy dla transportu kolejowego lub samochodowego). Spedytor może tak�e organizować przewóz towarów w ramach własnych potrzeb.
Jak łatwo się domyśleć, na rynku obecnych jest wiele firm przewozowych zajmujących się spedycję. Możemy wyróżnić spedycje, która jest usługę materialną, oraz spedycję jako świadczenie nieodpłatne. Usługi materialne są przeznaczone na sprzedaż, mają charakter publicznej działalności o nieograniczonym dostępie, z którego może skorzystać każdy. Nieodpłatne świadczenie to proces gospodarczy – dostęp posiada jedynie twórca towarów. Jest to inna nazwa spedycji własnej, która nie posiada cen sprzedaży, a wszelkie koszty są już ujęte w finalną produkcję.
Proces spedycyjny, choć w teorii bardzo prosty, jest jednak dość złożonym przedsięwzięciem. W celu lepszej kategoryzacji często stosuje się dodatkowy podział na spedycję gałęziową i intermodalną. W przypadku spedycji gałęziowej mamy do czynienia z usługę wykonywaną jednym rodzajem środków transportu. Spedycja intermodalna z kolei zajmuje się kompleksowym transportem towaru różnymi środkami, ale przy użyciu jednego, uniwersalnego listu przewozowego.
Najczęściej spotykany podział to rozróżnienie dwóch typów przewozu: spedycja międzynarodowa oraz spedycje w Polsce. Eurotransport to firma transportowa, która zajmuje się usługami przewozowymi zarówno w kraju, jak i zagranicę. Wykorzystujemy do tego celu samochody ciężarowe w Polsce i w Europie. Posiadamy takie usługi jak spedycja Polska – Włochy, tanie paczki do Anglii, spedycja Anglia-Polska, spedycja lotnicza, tania paczka, zlecenia transportowe itp. Oferujemy przewozy częściowe, całopojazdowe, drobnicowe oraz paczek do 30 kg.
W razie potrzeby klienta, jesteśmy w stanie zapewnić także przewóz paczek do 50 kg drogą lotniczą – rekomendujemy w takich przypadkach przewozy kurierskie oraz ekspresowe. Nasze paczki są u odbiorcy najczęściej na kolejny dzień roboczy, jesteśmy w stanie także zrealizować tzw. nocne dostawy. W zakres naszych usług wchodzi także transport przesyłek morskich w kontenerach 20- i 40-stopowych. W razie potrzeby jesteśmy w stanie składować towary w magazynach.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów, od 1996 r. zajmujemy się także transportem mienia przesiedlenia. Spełniamy standardy FIDI i OMNI w tym zakresie.

Spedycja krajowa – w jej ramach jesteśmy w stanie dostarczyć towar w każde miejsce w Polsce, aczkolwiek naszą główną specjalizacją jest transport ładunków z Warszawy w każde inne miejsce w kraju. Ładunki przewożone są całymi samochodami, pojedynczymi paczkami oraz paletami. W naszej flocie znajduję się samochody typu:
plandeka,
izoterma,
chłodnia,
meblowozy,
blaszaki,
małe busy,
auta średnie,
duże ciężarówki typu tir,
zestawy samochód + przyczepa.

Na życzenie naszych klientów zajmiemy się także dystrybucją towarów do kilku miejsc w jednym czasie, co ma szczególne znaczenie w przypadku wszelkich działań promocyjnych. Spedycja i transport to coś, co potrafimy najlepiej, dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.